دستهای مهربان

 

تاسیس خیریه فامیلی

 

 

در عصر جمعه مورخ ۰۱/۰۹/۱۳۹۲ ساعت ۱۶ در منزل آقای اصغر نریمانی جلسه قرض الحسنه با محوریت آشنایی و معرفی سایت جدید قرض الحسنه و اعلام تاسیس خیریه فامیلی شهدای نریمانی بر گزار گردید.

جلسه با سلام و صلوت بر محمد و آل محمد شروع گردید و آقای محمد نریمانی ضمن تشکر از  حاضرین جلسه بابت همراهی و همدلی ایشان خبر تاسیس خیریه فامیلی با نام شهدای فامیلی را دادند. این خیریه فعالیتهای غیرسیاسی ، غیرتجاری و غیرانتفاعی دارد  وزیر مجموعه صندوق قرض الحسنه شهدای نریمانی می باشد .

درختی که به نام خدا و برای خدمت به خلق هرس شود چونان شجره مبارکه ای است که هم در دنیا و هم در آخرت بار و بر می دهد و صاحبان آنرا متنعم می سازد.

انفاق در راه خدا و کمک به نیازمندان از آن سنتهای حسنه ای است که برکات آن امتداد دارد. راه دور نرویم؛ ده سال پیش در  خاندان ما، خانواده های آزاده و دوراندیش، با تاسیس صندوق قرض االحسنه فامیلی، افتخاری آفریدند که تا به امروز نیز به آن مباهات می کنند.

خیرخواهی خانواده نام آور و آبرومند ما به لطف الهی گسترده ،اما نا منسجم و پراکنده بوده است. کمکهای انفرادی و متفرقه قطعا ماجور و مقبول درگاه است اما می توان با یک تدبیر و ابتکار حساب شده و مهندسی شده، برکاتی به مراتب بیش از آنچه اکنون هست خلق کرد.

تاسیس یک موسسه خیریه فامیلی مرکب از تک تک اعضای خانواده بزرگ ما،فرصت نو و ظرفیت موثری را فراهم خواهد ساخت که می توان با مساعی یکایک شما عزیزان،ابتدا نیازمندان فامیل و سپس محیط پیرامون را تامین و تکفل نمود.

به خدا که هیچ کس را ثمر آنقدر نباشد که بروی ناامیدی در بسته باز کردن

ماه محرم ،ماه  پاکی ها و مظلومیت ها را  مغتنم ترین رخصت برای افتتاح این موسسه دانستیم و با اجتماع نیات خیر فامیل و همدلی و همبستگی بزرگ و کوچکمان، فصلی نو از مراودات خانوادگی را بر مدار رضای الهی و خدمت به گرفتاران رقم خواهیم زد.

بدانیم یا ندانیم، در اطراف ما هستند خانواده های نیازمند و آبروداری که از تمشیت امور مالی خود ناتوانند.

این موسسه می تواند در وهله اول با شناسایی محرمانه نیازمندان  فامیل تدابیر بایسته را اتخاذ نماید.
کارهای سترگ،با قدمهای کوچک و نیات بزرگ محقق می گردد

از برکت این موسسه، ضمن گره گشایی از مشکلات نزدیکان، همداستانی و همبستگی خانواده فزونی خواهد یافت و راهی برای رشد و بالندگی معنوی خصوصا نسل جوان فامیل که صحنه گردانان اصلی این موسسه هستند گشوده خواهد شد.

پس از آن سایت جدید قرض الحسنه فامیلی شهدای نریمانی معرفی گردید این سایت طبق گفته آقای محمد نریمانی حدود سه ماه کاری زمان بر بوده و فقط شامل سایت قرض الحسنه نیست و علاوه بر آن قسمت خیریه / دیار باقی (گذشتگان و شهداء)/ شجره نامه / درباره ی ما می باشد.

برای کلیه اعضا مراحل استفاده از سایت توضیح داده شد و از اعضا درخواست گردید تا اطلاعت خود را در سایت قرض الحسنه مشاهده و در صورت داشتن مغایریت مراتب را به مدیر سایت(آقای محمد نریمانی) اطلاع تا نسبت به اصلاح و تکمیل آن اقدم نمایند.

در ادامه سایر قسمتها نیز برای اعضا رو نمایی گردید و  از اعضا درخواست شد جهت تکمیل اطلاعات مربوط به گذشتگان و شهدا و … را با ما همراه گردند و هر گونه اطلاعات (عکس، فیلم، دست نوشته ، خاطره و … ) برا درج در سایت به مسئولین صندوق ارائه نمایند.